جت فن های کاستی پارکینگی

مقالات پربازدید

جت فن های کاستی پارکینگی

جت فن های گریز از مرکز کاستی برای تهویه عمومی پارکینگ های زیرزمینی و نیمه باز و حتی پارکینگ های باز که از تهویه کافی برخوردار نمی باشند به منظور خروج دود و کاهش غلظت آلاینده ها به عنوان بخشی از سیستم های تهویه پارکینگی طراحی شده اند. طراحی بهینه این فن ارتفاع مورد نیاز برای نصب آنها را به حداقل رسانده و عملکرد بی صدا را تضمین می کند. در ادامه به بررسی ویژگی های بارز جت فن های کاستی پارکینگی پرداخته می شود. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

محتوای مقاله:

 • جت فن کاستی چیست؟
 • نحوه عملکرد فن های کاستی
 • اجزای فن های کاستی
 • ویژگی ها و مزایای جت فن های سانتریفیوژ کاستی مخصوص پارکینگ
 • نحوه خرید فن های کاستی

جت فن کاستی چیست؟ (Cassette Fan)

به دلیل سوخت ناقص موتور خودروها و وجود گازهای سمی در محیط های بسته و دارای سقف کوتاه پارکینگ ها لزوم استفاده از سیستم های تهویه تخلیه دود جهت حفظ سلامت افراد امری ضروری می باشد. بنابراین به منظور مکش آلاینده ها به بیرون و جایگزین کردن هوای تازه به محیط باید از فن های مخصوص پارکینگ استفاده نمود. از این میان نسل جدیدی از جت فن های پارکینگی با مزایای بسیار زیاد به نام فن های کاستی بهترین راه کار می باشد.

فن های کاستی نوعی از فن های سانتریفیوژ شعاعی هستند که معمولا در سقفه های کاذب و یا در مکان هایی با ارتفاع کم ( مانند پارکینگ ها، زیرزمین و …) نصب می شوند. در اندازه های طول و عرض ساخت این فن ها محدودیت چندانی وجود ندارد ولی در عمق دارای محدودیت هستند. عمق فن های کاستی باید به حدی باشد که بتوان آن ها را درون سقف کاذب نصب کرد و یا به سقف پارکینگ و زیرزمین متصل نمود که مزاحمتی برای افراد ایجاد نکند. از ویژگی های فن های کاستی می توان به صدای بسیارکم و پرتاب هوادهی مناسب آن ها اشاره نمود.

نحوه عملکرد این دستگاه به گونه ای است که مکش هوا از وجه زیرین دستگاه انجام می شود و از دهانه خروجی هوای مکش شده خارج می شود.

هواکش جدید پارکینگ

نحوه عملکرد فن های کاستی

جت فن های کاستی به موازات یکدیگر در سقف پارکینگ ها نصب می شوند. آلاینده ها توسط فن اول مکیده شده و به فن بعدی  منتقل می شود. درواقع این فن ها به ترتیب هوا را ازطریق پاسکاری به یکدیگر انتقال می دهند تا از طریق اگزاست فن مرکزی(آکسیال یا سانتریفیوژ) به بیرون از پارکینگ انتقال یابند. در این روش سیستم کانال کشی در سقف پارکینگ ها به دلیل نحوۀ عملکرد فن ها به روش پاسکاری حذف می گردد.

اجزای فن های کاستی

۱-الکتروموتور

۲- پروانه

۳- casing

۴- دهانه مکش ورودی

۵- دهانه خروجی هوا

فن سانتریفیوژ کاستی پارکینگ

تخلیه دود پارکینگ

 

ویژگی ها و مزایای جت فن های سانتریفیوژ کاستی مخصوص پارکینگ

عمدتا باتوجه به محدود بودن ارتفاع سقف پارکینگ ها، خصوصا پارکینگ های طبقاتی استفاده از این مدل فن ها توصیه می شود.

فن های کاستی در ظرفیت های مختلف با درنظر گرفتن دبی و فشار مکان موردنظر طراحی و ساخت می گردد که در ادامه به برخی ویژگی های این فن پرداخته می شود.

 • دارای طول پرتاب هوا تا ۴۰متر می باشد.
 • بزرگترین مزیت این فن ها حذف کانال کشی در طول پارکینگ و هزینه های مربوط به آن می باشد.
 • مکش هوا از قسمت زیرین فن و پرتاب هوا از قسمت روبرو، چپ و یا راست دستگاه می باشد.
 • از مزایای این فن می توان به وزن کم، استفاده از جنس پروانه از آلومینیوم آلیاژی، کم استهلاک بودن اشاره نمود
 • دارای گواهی بالانس طبق استاندارد بین المللی ISO1940
 • قیمت بسیار مناسب نسبت به مدل های اروپایی از دیگر ویژگی های مهم این مدل فن می باشد.
 • نصب بسیار آسان بر روی سقف و یا دیوارهای جانبی پارکینگ ها
 • دارای دوسال گارانتی و ۱۵ سال خدمات پس از فروش

 

نحوه خرید فن های کاستی

به منظور تهیه و سفارش جت فن های کاستی پس از تماس با مجموعه اصفهان هواساز و بازدید از محل مورد نظر، مهندسین مجموعه بادرنظر گرفتن شرایط پروژه، میزان وجود آالاینده ها و دیگر پارامترهای مورد نیاز ظرفیت فن های مورد نیاز را محاسبه و اقدام به طراحی و ساخت آنها می نمایند.

 

نتیجه: در هر مکان عمومی توجه به نکات تهویه و ایجاد شرایط مطلوب باید درنظر گرفته شود. رعایت این امر خصوصا در مکان های آلوده تر مانند پارکینگ ها از الزام بیشتری برخوردار می باشند. لذا استفاده از سیستم های تهویۀ به روز و باکیفیت اساس کار مجموعه اصفهان هواساز می باشد که مفتخر به طراحی و ساخت آن ها می باشیم.

 

 

بیشتر بخوانیم:

هواکش پشت بامی ( اگزاست فن سقفی ) چیست؟

اگزاست فن سانتریفیوژ و آکسیال و کاربرد

فن های سانتریفیوژ انتقال مواد

مکنده نجاری و صنایع چوب

 

جهت مشاهده پروژۀ ارسالی فن های کاستی QRکد زیر را اسکن و یا بر روی تصویر کلیک نمائید.فن های سقفی پارکینگی   

          

× پشتیبانی آنلاین
۰۳۱-۳۳۷۶۴۷۱۹